Nieuczciwa konkurencja

Nieuczciwa konkurencja – pojęcie

Ustawa definiuje pojęcie „nieuczciwej konkurencji” – przez którą należy rozumieć działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Z nieuczciwą konkurencją spotykamy się w wielu dziedzinach funkcjonowania firm czy instytucji.

Nieuczciwa konkurencja – rozpoznanie

Rozpoznanie, iż nasza firma padła ofiarą nieuczciwej konkurencji i co za tym idzie wykazanie tego stanu przed sądem często nie jest proste i wymaga przedstawienia konkretnych dowodów. W przypadku udowodnienia, że na naszą firmę działa nieuczciwa konkurencja musimy zaangażować specjalistów, którzy dostarczą nam niezbite dowody. Tylko w takim przypadku mamy szansę na dobre rozpatrzenie sprawy przed wymiarem sprawiedliwości.

Nieuczciwa konkurencja – jak sobie radzić

Konkurencja taka bardzo często jest dla nas niezauważalna i najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś źle oddziałowywuje na naszą firmę. Nasi detektywi pomogą Klientom w zgromadzeniu odpowiednich dowodów. W przypadkach nieuczciwej konkurencji pracownicy prowadzą działania z zastosowaniem odpowiednich technik operacyjnych takich jak: zakup kontrolowany, rejestracja materiałów audio-video na terenie przedsiębiorstwa podejrzewanego o nieuczciwą konkurencję.