Wykluczanie, ustalanie ojcostwa/macierzyństwa/pokrewieństwa

Problemy rodzinne – ustalenie ojcostwa

Patrząc na działalność sądów rodzinnych w Polsce, sprawy pozwalające na ustalenie ojcostwa to jedne z najczęstszych rozpraw. W takich wypadkach mamy do czynienia z sytuacjami delikatnymi i prywatnymi, dlatego warto jeszcze przed pójściem do sądu zgromadzić odpowiednie dowody i materiał.

Ustalenie ojcostwa – materiał DNA

W sprawach o ustalenie ojcostwa, alimenty czy spadek często niezbędne jest wykonanie Testów DNA. Badania te stanowią pełnowartościowy dowód nie tylko w sądzie rodzinnym, ale także w sprawach o uznanie dziecka przed Urzędem Stanu Cywilnego. Podważenie takich badań, szczególnie w momencie, kiedy chodzi o ustalanie ojcostwa nie jest prostą sprawą, dlatego warto przeprowadzić je wcześniej i mieć dowody, które będą jednoznacznie potwierdzać ojcostwo.

Ustalenie ojcostwa – pomoc detektywistyczna

W tym przypadku zachęcamy do skorzystania z pomocy jednej z ponad 200 przychodni w całej Polsce. Na życzenie Klienta możemy pilotować ten proces oraz zapewnić pomoc – poradę prawną po uzyskaniu ekspertyzy. Dzięki temu sprawdzenie ojcostwa będzie dużo łatwiejsze i zaoszczędzi czas Klienta.